Taneční klub Kocour Modroočko

V dobré společnosti - Jolana ztratila srdce s kocourem

Kolínský Presdatum neznámé
Žije tancem. Ostatně to je zcela přirozené, vždyť právě ona je tím, kdo stál u zrodu dnes již proslulého tanečního klubu Kocour Modroočko a kdo je stále jeho hnacím motorem. A právě s roztančeným Kocourem spojuje většinu svých aktivit, úspěchů i potěšení. „V současnosti máme rozpracovaných dvanáct tanečních choreografií pro všechny věkové generace od tříletých dětí až po maminky a speciální pánskou skupinu Rasputin," usmívá se spokojená „tancmajstryně".
A že je program pestrý a diváci se mají v budoucnu na co těšit, napovídají už názvy jednotlivých choreografií - Stepující Stonožka, Banditky, Matrix, Adams Family či Mazaný Twist. Bonbónková pánská skupina Rasputin, kde se nevtíravým pohybem uchází o diváckou přízeň nejen její manžel Aleš, jinak důstojný ředitel Dětského výchovného ústavu v Býchorech, ale také další známé kolínské kulturní osobnosti, už své diváky získala a jak Jolana věří, zaujme a zejména pobaví i novou choreografií nazvanou „Lady Carneval".
Má-li hovořit v souvislosti s letošním rokem o „bomba akci", nezapomíná opět na tanec: „Se skladatelem Martinem Horáčkem chystáme premiérové představení O ztraceném srdci. Moc se samozřejmě strašně těšíme, ale čeká nás ještě veliký kus práce. Vedle toho se moc těším na práci v rámci přehlídky ZUŠ fest a galavečer Kocour Modroočko - Tanec 2007. A ještě navíc mě velmi potěšilo pozvání ředitelky festivalu Tanec Praha Yvonny Kreuzmannové."
Radost dělají Jolaně nejen děti taneční, ale i ty vlastní: „Těší mě zejména pokroky, které dělá můj syn ve hře na klavír a na bicí a dcera ve studiu." Odvrácené stránky života si Jolana tolik nepřipouští: „Je těžké mě namíchnout, ale lehké ublížit. Vím, že spolehlivě mě dokáže naštvat lakomost, křivda a víkendový ranní štěkot psa pod našimi okny..."

foto k článku
Renata Drahovzalová

HOME PAGE © Gorge 2006 - 2008 Optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768 *


optimalizace PageRank.cz