Taneční klub Kocour Modroočko

Taneční pohádka O ztraceném srdci

Kolínský Pres24. 6. 2008
DALŠÍ ÚSPĚCH BARRYHO, JOLANY A KOCOURA MODROOČKA

Velkými ovacemi ve vyprodaném kolínském divadle skončila ve čtvrtek 19. června premiéra celovečerního tanečního představení "O Ztraceném srdci", která je zatím vrcholným počinem Jolany a Aleše Burešových a jejich znamenitého početného týmu tanečníků, herců a spolutvůrců.

Byla to opravdu velká radost, protože v Kolíně vzniklo něco velkolepého a dosud nevídaného, moderní silné představení vykročilo za hranice amatérského divadla a přestože se v něm prakticky nemluví, jeho účinek na diváky všech věkových kategorií byl ohromující, což dosvědčovaly mnohé uslzené oči.

Aby se podobný výsledek podařil, musely se sejít dvě podmínky. Tvůrčí a lidský potenciál zahrnoval asi 65 účinkujících, převážně dětí - z Kolína, Poděbrad a býchorského dětského domova, dále i spolupracovníky z pražských divadel, kteří se postarali o scénu, kostýmy a hudbu. Finanční zázemí pro představení vytvořily Evropské fondy, Ministerstvo ČR, Krajský a Městský úřad a mnozí další sponzoři.

Samotné představení bylo v obsahu jednoduché. Hlavní hrdinka Alenka, ztracená v nepochopení světa, se vydala na cestu přes sedm sfér k nalezení nicoty a nakonec i lásky. Každá ze sfér byla nádherně fantazijní, návrháři se na stovkách kostýmů mohli vyřádit stejně jako tvůrci choreografie skupinových scén, nechyběly vizuální efekty. Představení mělo tah, spád i momenty překvapení, po každém výstupu zabouřilo publikum potleskem... Aktéři často měnili převleky, každý žasnul nad tou nepochopitelnou bohatostí. Když přišlo finále, nikdo nevěřil, že uplynula hodina a půl.

Mezi prvními, kdo na pódiu před celým hledištěm gratulovali autorům k úspěchu, byli: náměstek ministryně Džamily Stehlíkové Zdeněk Kalvach, kolínský starosta Jiří Buřič a silně dojatá patronka projektu, ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.

Repríza představení se koná v Kolíně v úterý 24. června, po prázdninách bude taneční pohádka "O ztraceném srdci" předvedena kolínským školám všech stupňů, dále se chystají vystoupení v Praze, mimo jiné i ve Stavovském divadle. A pak samozřejmě přijdou na řadu zájezdy po celé republice... možná i angažmá zahraniční. Představení si vyžádal do programu i pořadatel letošního mezinárodního kolínského Mimoriálu.

Originál článku najdete na stránkách Kolínského Presu.
Související akce v galerii: O Ztraceném srdci - premiéra
Vladimír Sládek

HOME PAGE © Gorge 2006 - 2008 Optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768 *


optimalizace PageRank.cz