Taneční klub Kocour Modroočko

Projekt 'Tančím, abych žil' roztančil malé i velké

Kolínský deník5. 12. 2009

Kolín /FOTOGALERIE/ - Malí i velcí tanečníci z dětských domovů ze Sázavy, Zruče nad Sázavou, Ústí nad Labem a především dětského domova se školou v Býchorech, předvedli v pátek večer v kolínském Městském divadle své umění.

V rolích hostů se představily děti z kolínské základní umělecké školy, pánská taneční skupina Rasputin a Taneční klub Kocour Modroočko sdružující děti a mladé lidi z kolínských škol s dětmi z býchorského zařízení. To vše v rámci Gala večera nazvaného Tančím, abych žil.

„Tento Gala večer je ukončením celoroční systematické práce s ohroženými dětmi a současně se stal symbolickým zahájením unikátního uměleckého projektu, který získal finanční podporu z fondů EU a bude ukončen v roce 2012,“ shrnul Aleš „Barry“ Bureš, ředitel dětského domova se školou v Býchorech a manažer celého projektu.

Součástí Gala večera se stala dražba obrazů, které namalovaly děti z býchorského domova. Vedl ji Honza Kubát, ostřílený a známý licitátor privatizačních dražeb z Prahy a býchorským vynesla několik desítek tisíc korun.

„Část získaných finančních prostředků bude využita na mezinárodní festival dětských domovů Nejmilejší koncert, který se v Kolíně uskuteční ve dnech 14. až 16. května,“ prozradil Bureš.

Akce se zúčastnilo několik významných hostů sahajících od zástupkyň Úřadu vlády a ministerstva školství, kultury a tělovýchovy přes poslance Evropského parlamentu Milana Cabrnocha, krajského radního Karla Molnára až po starostu města Jiřího Buřiče a mnoha sponzorů.

Avizovanou moderátorku Terezu Pergnerovou více než zdatně nahradil Václav „Wendy“ Veselý, v současné době vychovatel z Býchor, jinak známý kutnohorský konferenciér, divadelník a člen taneční skupiny Rasputin.

Související akce v galerii: Galavečer Tančím, abych žil

HOME PAGE © Gorge 2006 - 2008 Optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768 *


optimalizace PageRank.cz