Taneční klub Kocour Modroočko

Vánoční představení ve Futuru

15. 12. 2009

Přibližně 80 minutový blok písní,tanců a recitace předvedly děti z dětského domova se školou v Býchorech. Na pomoc si přizvaly tanečníky z Kocoura Modroočka. Zcela zaplněný prostor obchodního centra aplaudoval dětem, které ukázaly veřejnosti, že jsou šikovné a pracovité. Některé diváky vystoupení dojalo natolik, že se neubránili slzám; zejména při symbolickém otisku rukou na sukni paní Zimy nebo při přednesu upraveného textu Adventní svíce.


Paní Zima byla ústřední postavou celého vystoupení, sledovala vystupující děti a za odměnu jim přičarovala opravdovou zimu. Paradoxně v té chvíli venku začal padat sníh. Celý program skvěle moderoval coby sněhulák Václav Wendy Veselý. Vystoupení bylo součástí projektu Vánoční strom přání. Na vánočním stromečku jsou pověšené papírové koule, do kterých vepsaly děti svá přání pod vánoční stromeček; každý návštěvník obchodního centra, který má zájem obdarovat některé z dětí si vybere přání, koupí dárek a uschová jej v nedaleké prodejně; zakoupit dárek je možné do úterý 22. 12. 2009. Potom se dárky odvezou na hory, kde děti stráví Vánoční svátky.


Pod stromečkem je pokladnička na veřejnou finanční sbírku pro děti, které nemohou na Vánoce domů. Veřejná sbírka bude rovněž ukončena k 22. 12. 2009. Celková částka ze sbírky bude veřejnosti oznámena ještě týž den. Veškeré pokyny včetně prezentace domova jsou pod vánočním stromkem.


Aleš Barry Bureš - ředitel DDŠ Býchory

Související akce v galerii: Vánoční strom přání 2009
Aleš Bureš

HOME PAGE © Gorge 2006 - 2008 Optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768 *


optimalizace PageRank.cz